duminică, 24 februarie 2008

Al Zawraa - Al Kahrabaa

Astazi in Baghdad Group va avea loc un meci extrem de interesant intre Al Zawraa care ocupa locul 3 cu 26 de puncte in 15 meciuri si cu un golaveraj de +7 avand 15 goluri inscrise si 8 primite.Al Kahrabaa ocupa locul 5 cu 23 de puncte in 15 meciuri si cu un golaveraj de +12 avand 19 goluri inscrise si 7 primite.Ultimul meci disputat intre cele 2 echipe 11 decembrie 2007 scorul sa terminat la egalitate 0-0.Dupa parerea mea astazi va fi un meci foarte echilibrat insa cu amandoua echipele incercand sa atace din primul minut pana in ultimul minut pentru a se clasa cat mai sus in clasament si au aratat ca merita acest lucru si in celelalte meciuri.Al Kahrabaa are al 3 lea atac dupa primele 2 clasate Al Quwa/Jawiya si Al Shorta si cred ca in curand va fi in primele 3 in clasament pentru ca au valoare fata de celelalte echipe care sunt foarte slabe si au jucatori care nu au fata sa joace la vreun club.Bafta tuturor!!!