sâmbătă, 2 februarie 2008

AMICAL / FC BRASOV - LEVANTE (B) 0-1

FC Braşov a pierdut joi cu 0-1 (0-1), ultimul meci amical din Spania, disputat în compania echipei Levante (B) (întărită cu cîţiva jucători de la prima echipă). Spaniolii au reuşit singurul gol în minutul 34, prin Angel, care a înscris cu un şut de la 25 de metri, după o greşeală a lui Paolo Adriano. Răzvan Lucescu a început meciul cu: Nae - Voicu, B. Nicolae, Oros, C. Ionescu - Roman, Măldărăşanu, P. Adriano, Senin - Hadnagy, Ilyeş. În repriza a doua au mai intrat M. Constantinescu, Nicolae Constantin, Cristescu, Sburlea, Dumitru, Dedu, Fabinho şi Chipciu. Brasovenii au obtinut în turneul de la Valencia doua remize, 3-3 cu Castellon (liga a 2-a din Spania) si 0-0 cu Unirea Urziceni, şi doua înfrîngeri, 1-2 cu Hercules (liga a 2-a Spania) şi 0-1 cu Levante (B).